Pobyt

Przyjazd

Zależy nam na tym, by każdy z naszych pracowników, a szczególnie Ci wyjeżdżający do pracy w Holandii po raz pierwszy, czuli się bezpiecznie i komfortowo. Z tego powodu pierwszy wyjazd pracownika po podpisaniu umowy zawsze organizujemy osobiście. Kładziemy też szczególny nacisk na dłuższą współpracę pomiędzy firmą a pracownikiem. Nasi pracownicy doceniają jakość oferowanych przez nas usług.

Przyjazd do Holandii odbywa się przeważnie w niedzielę. Na nowych pracowników czekają na miejscu przedstawiciele naszej firmy, którzy pomagają w dopełnieniu wszelkich formalności: podpisaniu umowy, wypełnieniu ewentualnego wniosku o numer SoFi oraz w wypełnieniu dokumentów ubezpieczeniowych i bankowych.

Ponadto nowi pracownicy muszą zapoznać się z regulaminem firmy, regulaminem zakwaterowania, używania auta, a także przepisami BHP. W pierwszym tygodniu pracy pracownikom pobierane są dwie kaucje: za chip do zakładu oraz klucz do zakwaterowania. Gwarancją zwrotu pobranej kaucji jest oddanie tych przedmiotów w dobrym stanie, przed powrotem do Polski.

Każdy z naszych pracowników otrzymuje wynagrodzenie za wykonywaną pracę w systemie cotygodniowym. Dodatkowym potwierdzeniem wypłaty jest tzw. „salaris” czyli tygodniówka. Po zakończeniu roku kalendarzowego, pracownicy otrzymują kartę podatkową – Jaaropgaaf (Jarograf), na podstawie której mogą rozliczyć swój podatek.

Zakwaterowanie

W czasie pobytu i pracy w Holandii nasi pracownicy zakwaterowani są w całorocznych domkach 4, 5 lub 6 osobowych, w których znajdują się pokój dzienny, kuchnia, łazienka, toaleta oraz dwie sypialnie. Do dyspozycji mieszkańców są: komplet stołowy i wypoczynkowy, lodówka, kuchenka mikrofalowa, kuchenka gazowa, czajnik elektryczny oraz wszystkie naczynia, a także kołdra i poduszka, komplet mebli ogrodowych i telewizja, w której odbierane są polskie kanały. 

Dokładamy wszelkich starań, by osoby które podjęły pracę za granicą otrzymały jak najdogodniejsze zakwaterowanie. Zapewniamy osobne pokoje dla małżeństw i par. Każdy z naszych pracowników ma prawo do odpoczynku, dlatego też porządek i zasady kulturalnego zachowania są przez firmę bezwzględnie egzekwowane.

Domki położone są pośród rekreacyjnych terenów zielonych, stale utrzymywanych w czystości. O ich bezpieczne funkcjonowanie dba administracja, zaś za każdy ośrodek odpowiada pracownik naszej firmy. Do jego głównych obowiązków należy pomoc zamieszkałym tam pracownikom we wszystkich sprawach związanych z zakwaterowaniem.