Pytania/odpowiedzi

Gdzie znajdę wasze oferty pracy?

Najnowsze oferty pracy znajdują się zawsze na naszej stronie internetowej. Ogłaszamy się także na wybranych portalach z pracą. Dodatkowe informacje o ofertach i warunkach pracy można również uzyskać telefonicznie lub odwiedzając nasze biura w Polsce.

 

Jak mogę skorzystać z konkretnej oferty pracy?

 

Istnieją dwie możliwości skontaktowania się z nami i ubiegania o pracę zagranicą: bezpośredni kontakt w biurze lub rejestracja na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych oddziałów - na miejscu można zapoznać się z ofertą firmy, porozmawiać z konsultantem i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wchodząc na naszą stronę internetową, najpierw trzeba się zarejestrować, a następnie można już zapisać się do maksymalnie trzech ofert pracy, które Państwa zainteresowały. Z osobami, które spełniają warunki oferty nawiązujemy kontakt.

 

Jakie dokumenty są wymagane przed wyjazdem do pracy?

 

Konieczny jest dowód osobisty lub paszport, posiadanie konta bankowego w walucie euro oraz zaświadczenie o niekaralności. Dodatkowym, ważnym dokumentem jest prawo jazdy lub posiadane referencje i certyfikaty, które poświadczają uzyskane umiejętności.

 

Czy muszę zgłosić się bezpośrednio do jednego z biur?

 

Zależy nam na spotkaniu z każdą osobą zainteresowaną wyjazdem do pracy. Jednak gdy z pewnych przyczyn takie spotkanie jest niemożliwe z kandydatami do pracy umawiamy się na rozmowę przez skypa. Podczas rozmowy omawiamy szczegóły związane z wyjazdem i rozpoczęciem pracy. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania.

 

Czy znajomość języka obcego i doświadczenie zawodowe jest wymagane, aby podjąć pracę?

 

Tak. Poszukujemy wykwalifikowanych pracowników z branży logistycznej, produkcyjnej i rolniczej. Każdy, kto ma doświadczenie (niekoniecznie wymienione w aktualnej ofercie), może składać u nas dokumenty. Zdarzają się również oferty dla osób bez doświadczenia. Równie ważna jest znajomość języka.

 

W jakim kraju mogę podjąć pracę?

 

Posiadamy głównie oferty pracy w Holandii. Największe miasta, wokół których skupiamy naszą działalność to: Venlo, Eindhoven, Almere, Amersfoort, okolice Nijmegen i Tillburga.

 

W jakich sektorach mogę podjąć pracę?

 

Oferujemy pracę w najczęściej spotykanych sektorach w Holandii:

logistycznym – zbieranie zamówień, obsługa wózków widłowych itp.,

ogrodniczym - szklarnie, uprawy, zbiory,

produkcyjnym – recykling, sortowanie i pakowanie, obsługa maszyn.

 

Jak długo czeka się na wyjazd do pracy?

 

Nowe oferty pracy otrzymujemy co tydzień, jednak od momentu zarejestrowania okres oczekiwania na propozycję pracy wynosi od 1 do 4 tygodni. Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami, którzy spełniają określone kryteria.

 

Jaki jest minimalny okres pobytu zagranicą?

 

Minimalny okres pobytu wynosi 12 tygodni (z możliwością przedłużenia). Posiadamy również oferty pracy na okres jednego roku i dłużej, natomiast w okresie letnim od czerwca do września pojawiają się oferty pracy sezonowej na krótszy okres - 6 i 8 tygodni.

 

Czy mogę podjąć stałą współpracę z waszą firmą?

 

Tak, posiadamy oferty zatrudnienia wymagające stałej współpracy (przede wszystkim specjalistyczne), jak również oferty pracy sezonowej. Realizujemy także projekty skierowane między innymi do osób młodych, studiujących, szczególnie w sektorze rolniczym. 

 

Czy jest to praca legalna?

 

Posiadamy aktualny certyfikat o dokonaniu wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia – możesz go zobaczyć na naszej stronie w zakładce Certyfikaty Sherpa. Oferujemy wyłącznie pracę legalną, a co za tym idzie nie pobieraliśmy i nie pobieramy opłat za pośrednictwo pracy.

 

Czy muszę być pełnoletni/a aby wyjechać do pracy?

 

Tak. Tylko osoby, które ukończyły 18 lat mogą wyjechać do pracy za pośrednictwem naszej firmy.

 

Czy mogę wyjechać w grupie / w parze? Czy będziemy mieszkać i pracować razem?

 

Liczba osób wyjeżdżających do pracy jest uwarunkowana liczbą ofert w danym tygodniu. Każda kandydatura jest rozpatrywana indywidualnie. Na etapie rejestracji nie możemy zagwarantować, że pojawi się oferta umożliwiająca wyjazd grupy lub pary. Podejmujemy wszelkie starania, aby pary otrzymały wspólny pokój 2-osobowy. Nie możemy jednak zagwarantować, że miejsce pracy będzie to samo.

 

Czy oferujecie zakwaterowanie w Holandii?

 

Tak, są to domki mieszkalne, 5-6 osobowe typu boongalow. Wewnątrz znajdują się sypialnie 2-3 osobowe, pokój dzienny z TV, aneks kuchenny i łazienka. Domki są dobrze wyposażone i wygodne. W niektórych miejscach zakwaterowania istnieje możliwość skorzystania z Internetu.

 

Czy podczas pracy i pobytu w Holandii będę ubezpieczony?

 

Tak. Pracownicy w Holandii podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Zapewnia ono między innymi podstawową opiekę zdrowotną, leczenie szpitalne, środki opatrunkowe, koszty wypisywania recept i podstawowych leków itp. Okres oczekiwania na kartę ubezpieczeniową to ok. 4 tygodnie.

 

Czy pracodawca zapewnia wyżywienie?

 

Nie, wyżywienie jest we własnym zakresie.

 

Co to jest struktura wynagrodzeń?

 

Od dnia 1 marca 2016 wprowadziliśmy w Sherpa Packaging & Logistics strukturę wynagrodzeń dla naszych stałych pracowników. 
Struktura obejmuje okresowe podwyżki (pierwsza już po 13-tu tygodniach pracy). Dodatkowo pracownik podpisujący czwartą umowę z Sherpą zawiera ją na czas nieokreślony z gwarancją godzin.
Szczegółowe informacje umieszczone są na portalu pracowniczym w rozdziale 15a.

 

Ile wynosi stawka za godzinę pracy?

(Stawki obowiązujące od 1 lipca 2017)

Stawka za godzinę zależy od wieku pracownika i wynosi:

od 22 lat i wzwyż: € 9,04

21 lata: € 7,68

20 lata: € 6,33

19 lata: € 5,96

18 lata: € 5,79

 

W przypadku specjalistycznych ofert pracy, w szklarniach czy na polu stawka ta jest wyższa, natomiast jej wysokość zależy od rodzaju zakładu i wykonywanej pracy.

 

W jaki sposób wypłacacie wynagrodzenie?

 

Tygodniowa wypłata pomniejszona o wspomniane poniżej potrącenia przelewana jest raz w tygodniu na podany numer konta walutowego. Również raz w tygodniu pracownicy otrzymują imienny wydruk z naniesioną kwotą zarobku tygodniowego. Prosimy wziąć ze sobą środki pieniężne na pierwsze dwa tygodnie pobytu w Holandii.

 

Jakie opłaty zostaną pobrane podczas pobytu w Holandii?

(Stawki obowiązujące od 1 lipca 2017)

Opłata za mieszkanie w zależności od wieku zatrudnionego:

od 22 lat i wzwyż: € 90,31

21 lata: € 76,76

20 lata: € 63,22

19 lata: € 49,67

18 lata: € 42,90

Oprócz powyższej kwoty pobierana jest kwota na ubezpieczenie w wysokości 22,40 €
Wszystkie powyżej opisane opłaty są odliczane z tygodniowego wynagrodzenia.

Koszty transportu wewnątrzzakładowego, łącza internetowego oraz pralni są po naszej stronie. Nie ponosisz kosztów z tym związanych.

 

Czy muszę posiadać własne, specjalne ubrania robocze?

 

Wymagamy posiadania butów typu Stal-Cap - S3 (ze wzmocnionymi czubami). Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego obuwia, otrzymasz je od nas za darmo jeśli przepracujesz u nas 6 tygodni . Dodatkowo wymagamy zakupu pakietu odzieży roboczej za jednorazową kwotę 12,50 euro. W skład pakietu wchodzą jedna bluza oraz 2 koszulki. Jeśli wymogiem oferty będzie posiadanie innych ubrań roboczych, zostaniesz o tym dodatkowo powiadomiony.

 

Czy w Holandii mogę liczyć na pomoc waszej firmy?

 

W miejscach zakwaterowania są polscy opiekunowie, którzy utrzymują stały kontakt z pracownikami. Najlepszym sposobem składania zapytań jest kontakt poprzez pocztę elektroniczną pod adresem servicedesk@sherpaforce.com, więcej szczegółów w zakładce praktyczne informacje.

Ponadto każdy zakład pracy posiada własnego polskiego koordynatora, do którego możesz zwrócić się z pytaniami, dotyczącymi wykonywanej przez Ciebie pracy.

 

Czy organizowany jest transport do Holandii? Czy mogę jechać własnym autem?

 

Ze względu na komfort oraz dbałość o klienta my zajmujemy sie organizacją przejazdu do Holandii z zaufanym przewoźnikiem. Oczywiście możesz zawsze skorzystać z własnego transportu. Wystarczy, że nam to wcześniej zgłosisz, my udzielimy Ci wszystkich infomacji dotyczących przyjęcia na miejscu w Holandii.

 

Na czym polega transport wewnątrzzakładowy?

 

Organizujemy bezpłatnie przejazd pracowników w obie strony - z miejsca zamieszkania do miejsca pracy i odwrotnie. Do dyspozycji mamy samochody osobowe i busy. Samochodów służbowych nie można używać do celów prywatnych, ale zakupy można robić w drodze do lub z pracy, w niektórych miejscach zakwaterowania wyjazdy do sklepów organizowane są kilka razy w tygodniu.

 

Co to jest numer SoFi?

 

Sofinummer to odpowiednik polskiego Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP). Nie wymagamy od Ciebie posiadania tego dokumentu. Po przyjeździe do Holandii nasi pracownicy pomogą Ci w jego uzyskaniu. Wyrobienie SoFi trwa do około 4 tygodni, a decyzję o jego nadaniu otrzymasz do rąk własnych.

 

Co to jest jarograf?

 

Jaaropgaaf (Jaaropgave) to karta podatkowa, którą wystawia pracodawca po zakończeniu roku podatkowego.

 

Czy wasza firma zajmuje się rozliczaniem holenderskiego podatku?

 

Nie, nie prowadzimy rozliczeń podatkowych.